Tartós szőrtelenítés: lézeres és IPL módszerek

Lézeres szőrtelenítés

Különböző szőrtelenítő krémek, epiláló gépek, rendelői IPL és lézeres kezelések ígérnek tartós szőrtelenítést. Mielőtt belevágunk, érdemes megismerni ezeket a módszereket.

Zavaró, amikor egy fiatal nőnek az arcán, a karján és egyéb testrészén túlságosan nagy mennyiségben fordulnak elő szőrszálak, de nem csak a fiatalok, az idősebbek számára is kellemetlen tényező a szőr, akkor is, ha ez egy velünk született, természetszerű dolog. Egyszerűen tenni akarunk a szőr ellen és mindent megteszünk, hogy a szőr ne árnyékolja be megjelenésünket.

Ma már több szőrtelenítő eljárás közül választhatunk. Ezeket biztosan Te is ismered, kipróbáltad őket, esetleg hallottál már róluk a tévében vagy cikket olvastál az interneten. A borotva, a szőrtelenítő gép (epilátor), a gyanta ugyan eltávolítják a szőrzetet, kérdés, hogy fáj-e, mennyibe kerül és a legfontosabb, hogy a hatásuk meddig tart. Cikkünkben a hagyományos szőrtelenítéstől eljutunk korunk legmegbízhatóbb és leghatásosabb szőrtelenítő eljárásáig: a lézeres, tartós szőrtelenítésig. Az itt felsorolt hasznos információk birtokában a végén Te is dönthetsz, hogy melyik szőrtelenítő eljárást választod.

Borotva és a szőrtelenítő kérmek

Borotvával már mindenki találkozott. A legtöbben jól és közelről ismerjük, bátran használják a nők-férfiak egyaránt, de végleges szőrtelenítést ezek a műanyag eszközök nem ígérnek, jó esetben 2-3 napig tart az általuk ígért „szőrtelenség”, de aztán újra előkerül az otthoni szőrtelenítő eszköz, na meg vele együtt az érzékeny bőrűek számára a nyugtató krém és végül nem maradhat el a tisztaságot garantáló fontos művelet sem: az eltávolított szőrszálak gondos eltakarítása.

A borotvával nincs bajunk, hiszen ahogy írtuk is: könnyen előkapható a szekrényből, szinte bármikor rendelkezésünkre áll, ám benőtt szőrszálat és begyulladt szőrtüszőt okozhat, ami már cseppet sem vicces vagy elhanyagolható. Nem csak esztétikailag hatnak rosszul a benőtt szőrszálak, a bőr természetes levegőztetését is meggátolják, így a meleg vizes borogatást követően, amint kellőképpen felpuhult az érintett bőrfelület, csipesszel vagy vékony tűvel el kell távolítani azokat a bőr egészsége érdekében.

Személy szerint az első gondolatom a borotvával kapcsolatban, hogy megint hogyan fog reagálni a bőröm, mennyire fog kipirosodni, esetleg vérezni fog-e. Éppen amiatt, hogy ennyire érzékeny bőröm van és a borotva különösképpen sérti a bőrfelületet, egy nap úgy döntöttem, hogy kipróbálom a különféle szőrtelenítő krémeket az olcsóbbaktól a drágább, „márkás” darabokig.

Nos, igazán ezek sem váltak be. Hatásuk maximum egy három napig tartott, de a velük járó megannyi kellemetlenség (az erős szag, az előkészületek, na meg a rászánt idő) túlságosan soknak bizonyult, így a krémektől tovább álltam és akkor ismertem meg a valóban végleges szőrtelenítési eljárást: a lézeres szőrtelenítést!

Az IPL avagy villanófényes kezelés

Szépségszalonok és profi kozmetikai stúdiók hirdetik, hogy a végleges szőrtelenítés legjobb módszere az IPL, azaz a villanófényes kezelés. Ehhez két dologra van csupán szükség: magára a villanófényes berendezésre és a szakemberre (kozmetikusra), aki elvégzi a műveletet.

A villanófényes kezelés során (ahogy a neve is mutatja), a fény ereje és hatása öli meg a szőrszálakat: a szőrtüszőt, ráadásul a szőrzeten kívül a pigmentált bőrelváltozásokat, az arcon kialakuló érelváltozásokat és a pattanásokat is kezeli, így a páciens gyakorlatilag egy négyszeres szépítkezési beavatkozásnak lehet részese.

Az IPL hátrányai

Tény azonban (és erről tudnod kell), hogy a villanófényes kezelésnek nem csak előnye, hanem hátránya is van.

  • Megéghet a bőr, ha a gépet nem használják rendeltetésszerűen. Ezt azért fontos kiemelni, mert gyakran olvasunk ezzel megegyező vagy ehhez hasonló felhasználói véleményeket. Az ipl-nél még az sem mindegy, hogy egy villanófény a bőr mely területére, és milyen intenzitással érkezik.
  • Körülményes, mert nem alkalmazható napozás vagy szolárium-használatot követően.
  • A hatás 3-6 kezelés után vehető észre szemmel láthatóan, ekkora ugyanis teljesen megszűnik a szőrnövekedés. Ezt azonban ki kell várni, hiszen egy-egy kezelés között 3-6 hét telik el, ami egy teljes szőrnövekedési ciklust tesz ki.

A lézeres szőrtelenítés

A „beavatkozás” szó hallatán szinte rögtön arra asszociálunk, hogy vajon a művelet fájni fog-e, lesznek-e mellékhatások, és ha bármilyen rendellenességet tapasztal a művelet után, egyáltalán kihez fordulhat segítségért.

Aki a lézeres szőrtelenítés mellett dönt, annak tudnia kell, hogy ez egy komolyabb folyamat a gyantázásnál vagy epilálásnál, így némi mellékhatással (viszketés, bőrirritáció, enyhe fájdalom és kisebesedés) ugyan együtt jár, de ezek a tünetek hamar elmúlnak, és természetesen bármilyen kérdése, észrevétele is van a páciensnek, azonnal szakértőhöz fordulhat.

Mindent összevetve a lézeres szőrtelenítés a leghatékonyabb és legmegbízhatóbb ma ismert szőrtelenítési eljárás. Hogy miért? Összegyűjtöttük számodra:

  • Nem fáj, még a legérzékenyebb területeken is kellemetlenség és fájdalomérzet nélkül hajtható végre a kezelés. Aki már átesett lézerkezelésen, az tudja, hogy a beavatkozás közben az érintett bőrfelületen csipkedő érzések jelentkeznek, ám a speciális hűtési technológiának köszönhetően még ezek a kellemetlenségek is elmúlnak, már ez sem zavaró tényező.
  • Csupán enyhe mellékhatások jellemzik (és ezek a tünetek sem jelentkeznek mindenkinél).
  • Gyors, egyszerű és megbízható eljárás, amit orvosi garanciával igazolnak a szakemberek.
  • A végleges szőrtelenítés hatékonysága a speciálisan erre a célra kifejlesztett lézertechnológiának köszönhető, a hatás tehát garantált és hosszútávra szól.

Árak: mennyibe kerül a lézeres szőrtelenítés

Ha hallasz egy jó lehetőségről, ha valami után mész és úgy érzed, hogy végre megtaláltad a számodra ideális megoldást, az ár lehet az egyetlen bökkenő, ami megállj-t parancsolhat törekvéseidben és céljaid elérésében.

Az tény, hogy a lézeres, villanófényes, ipl szőrtelenítés drágább a borotvánál vagy a hagyományos szőrtelenítő krémnél. Ám azon kell elgondolkoznod és azt kell magadban mérlegelned, hogy amíg a borotva vagy a krémek csupán felszínesen kezelik a szőrzetet és nem a gyökerénél fogva, addig a lézertechnológia valóban a teljes szőrnövekedési ciklust szünteti meg, tehát ha valaki belevág, ezt választja, valóban sima, selymes bőrt varázsolhat magának.

Persze az eredményt és a hatást ki kell érdemelni: várni kell és többet kell fizetni, mint a drogériában egy egyszerű borotváért. De ha a végső megoldást látod a lézertechnológiában és elhiszed, hogy ma ezzel valóban biztonságosan, egy életre megszabadulhatsz nem kívánatos szőrszálaidtól (legyen az az arcodon, a karodon vagy a lábadon), akkor ne várj tovább: és próbáld ki, be fog válni!

menu
menu